| ioneldan a întrebat:

am 14 imiplinesc 15 in decembrie(baiat) si am inaltimea de 1.71 cm.mai am sanse sa ajung la inaltimea de 1.82-1.83 cm cm la maturitate? anul trecut am crescut 8 cm pe vremea asta si acum nu am mai crescut niciun cm. tata are 1.80 cm.

Răspuns Câştigător
| Afãrinツ a răspuns:

In primul rand, da, poti. Daca doresti sa accelerezi, inoata, joaca volei/ handbal si baschet, insa un prieten de-al meu a facut cam tot cei posibil sa se inalte iar acum are 1.87. E foarte inalt si nu-i place, asa ca ai grija sa nu exagerezi. Esti si-asa inalt si ai doar 14 ani, asa ca vei creste destul, cu siguranta. Mai bine mai asteapta sa vezi cam cat te mai inalti si daca nu mai ai sansa sa o faci. Atunci te apuci de sport dar mai bine lasa-te sa cresti cat oi creste. El a vrut sa fii asa, deci nu mai incerca

1 răspuns:
| IzabellaVanessa a răspuns:

Ai 1,71 centimentri?laughing))