| QWERTY55 a întrebat:

Salut TPU. Am 24 de ani si nu ies din casa deloc. In afara de munca (lucrez de acasa), somn si jocuri pe PC nu fac nimic altceva. Nu am niciun prieten si nu vorbesc cu nimeni. E ceva ciudat/in neregula?

11 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu e sanatos sa nu comunici cu nimeni, o sa dezvolti anxietate sociala, nici pentru corp sa il privezi de miscare, iesi din casa, fa putin sport, ia legatura cu cunostintele care le ai, trebuie sa incepi sa mai comunici.

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca esti total imatur, daca pentru tine prioritatile in viata inseamna: joculetele de copii.
Ai probleme mentale cumva, sau vreun handicap fizic?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Este regula după care trăiești.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca tu nu simti ca este ceva gresit, atunci nu este.Insa daca identifici nevoia de socializare, atunci stii ce ai de facut. Unele persoane chiar au o personalitate mai singuratica si e ceva normal, mai ales ca nu putem fi toti la fel, floricele extrovertite si,, prieteni'' cu toata lumea.laughing

| StoicAnalysis a răspuns:

Este ciudat. Insa depinde de tine daca e la modul bun sau rau. Ciudat insemnand ceva sau cineva ce este sau face anumite lucruri in mod diferit fata de majoritatea lumii. Nu e neaparat rau daca nu cazi in depresie din pricina asta, insa la un moment dat, o sa ai nevoie de skill-uri de socializare pentru a face lucruri sau actiuni ce necesita iesitul din casa. E bine macar sa iti cumperi o bicicleta si sa te plimbi prin oras o ora pe zi, sau ceva de genul. Poate fi foarte dificil sa iti traiesti viata fara socializare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e ceva in neregula din p.d.v.d social căci sunt multi oameni singuratici ca și tine, dar e mai degrabă sedentarism.
Ar trebui să ieși macar la o mica plimbare, seara, sau la alergat prin parc.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Decât sa mergi în cluburi și săte droghezi și sa bei și să-și bată alți joc de tine să-ți iei și bătaia pe acolo. Pe lângă ei ești de nota 10000 boss. Ești foarte bine ca ești așa nu-i nimic greșit bravo ai tot respectul meu cu Adevărat.

| FindMyName a răspuns:

Nu este neapărat ciudat, încearcă totuși sa mai ieși în aer liber sa mai cunoști lume, sau măcar sa te recreezi. Așa doar cu programul pe care îl ai, munca, casă, PC și atât...normal ca nu ai cum socializa sau cunoaște lume sa îți poți face prieteni...

| DomnulPoliticos a răspuns:

Vrei un premiu?

| QWERTY55 explică (pentru DomnulPoliticos):

2 premii

| DomnulPoliticos a răspuns (pentru QWERTY55):

Stimate domn, nu este normal sau sănătos sa nu ieșiți din casa cu lunile. Va urez o seara minunata ca și dvs. happy