| Skylerx a întrebat:

Am 936 raspunsuri si 231 intrebari + 83 funde, cand ajung expert? straight face Ma tot chinui si nu ajung!

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Când vei mai crește puțin, te vei maturiza și nu te vei mai "chinui" să răspunzi, ca să ajungi Expert. Și când vor hotărî administratorii că meriți acest titlu.
Până atunci încearcă să ajuți dezineresat și din plăcere! Succes.

Apache
| Apache a răspuns:

Ce conteaza ma cand ajungi expert?
...tu stai pe site numai ca sa ajungi expert?
.si eu am multe funde.dar stau pe site fiindca imi place, nu ca sa ajung expert

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ia du-te tu la profilul userului @neluL si vezi cate fundiţe şi cate puncte are! Şi nu este expert!
Îţi spun eu:are 4.515 fundiţe si 1.641.585 de puncte! Aşa că...mai ai muuuult de aşteptat!
P.S.tongueentru întrebari nu se obţine nici un punct!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru lamurirea ta uita-te la COMUNITATEA, numai la cei din primii 10 si o sa vezi ca au peste 10.000 de raspunsuri si mii de funde si inca nu sunt experti. Intrebarile nu conteaza. Succes si numai bine!

| Rockart a răspuns:

Bună! Păi, te chinui degeaba.Nu contează cate funde ai, ci cât de folositoare sunt răspunsurile tale.Am văzut şi utilizatori cu 200 de funde şi tot degeaba.

| elasexygagica a răspuns:

Eu vreau sa ajung expert la categoria dragoste si sex si am peste 2000 raspunsuri+111 fundelove struck

| waXonwaXoff a răspuns:

Trebuie sa platesti 1000 de euro.Banii mi inmanezi mie. Unii useri asa au ajuns experti de aia TPU are bani sa fac atatea chestii noi pentru site.

Glumesc desigur.

| IndescribableChild a răspuns:

Expertul il primesti in funtie de activitatea ta pe acest site, calitatea raspunsurilor. In functie de parerile lor si a personalitatii tale primesti si expertul. Uita-te in top utilizatori, sunt unii care am cate 2000 de raspunsuri dar nu sunt considerati experti al acestui site.

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Nu contează nici rank-ul, nici punctele, nici fundele ca să devii expert. Expert TPU devii în funcție de calitatea răspunsurilor tale, în funcție de cât de mult ajuți lumea. Răspunsurile tale trebuie să fie inteligente, coerente și folositoare.

Niște condiții ar fi astea:
-să ai minim 5000 de puncte sau 100 de răspunsuri
-minim două luni de activitate
-raportul între răspunsuri și funde să fie mai mare de 10%
-minim 500 de voturi folositor și inteligent.
Partea importantă este următoarea : Poți îndeplini aceste condiții sau nu, nu devii expert decât dacă adminii hotărăsc că meriți acest titlu. Titlul acesta nu se acordă automat dacă îndeplinești aceste condiții. Asta era partea importantă. TITLUL NU SE ACORDĂ ÎN MOD AUTOMAT.
În concluzie, ajută lumea cât poți de mult, postează răspunsuri inteligente, coerente și folositoare, nu cere funde, nu menționa cuvântul FUNDĂ în întrebări și răspunsuri ca să îți formezi o imagine exemplară pe acest site, pentru a te putea face remarcat. Funda nu te ajută să fii expert. Dacă gândești în acest mod nu ajungi nicăieri.

Baftă :*
FUNDA :O3 TE ROG

| HinnaBunneh a răspuns:

Nu există stabilit un anumit număr de răspunsuri câştigătoare (funde) la care să devii automat expert. Acordarea titlului de expert se face de către echipa TPU, care ia în considerare mai multe elemente: durata activităţii pe TPU (în teorie cel puţin 2 luni, în practică mult mai multe), numărul răspunsurilor (în teorie cel puţin 500, în practică mai multe), calitatea acestora(să fie răspunsuri bune şi folositoare) şi să ai mai multe categorii în care să fi răspuns ori să fii chiar expert într-un domeniu. Când va socoti că îndeplineşti toate condiţiile şi că meriţi titlul echipa TPU ţi-l va acorda. Te poţi uita şi la COMUNITATEA, o să vezi că mai mult de jumătate din primii 100 de utilizatori nu au titlul, deşi au mii de răspunsuri şi multe sute ori chiar peste 1.000 de funde. Succes şi numai bine! Fundabatting eyelashes?