| Mast3rSound a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Am stat cu o fata timp de 2 luni, iar dupa ce ne-am despartit ea tot tinea la mine, si suferea din cauza ca ne-am despartit.Mai mult din mila, dupa o luna de la despartire m-am impacat cu ea.Ideea e ca de la o vreme plac mult o alta fata, si ea ma place pe mine, si as vrea sa fiu cu ea pana nu e prea tarziu. V-as ruga sa imi spuneti si mie cum sa-i spun prietenei mele ca ne despartim in asa fel incat sa nu sufere prea tare.Precizez ca ea tine mult de tot la mine dar eu nu prea tin la ea sad. Dau fundita big grin. Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Poate ca adevarul doare, dar pana la urma tamaduieste; nu mai intarzia intr-o relatie in care te afli numai din mila, nu e bine nici pentru tine, dar nici pentru ea, fiindca o lasi sa traiasca cu iluzia unei iubiri adevarate. Spune-i adevarul si vezi-ti de viata ta.Alminteri relatia va deveni o povara, fata se va atasa de tine, si, cine stie, vei ajunga sa-ti spui candva:"Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti". Atunci, cu siguranta va fi prea tarziu.Numai bine.

5 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Mai bine îi spui adevărul. Cât poţi prelungi o relaţie în care nu mai crezi? Fetei o să-i fie mai greu la-nceput dar timpul atenuează durerea şi tristeţea unei despărţiri...

| cornel a răspuns:

Pai. e cam complicat stii. daca ii zici se supara foarte rau.nu e bine. daca nu ii spui ca esti cu persoana respectiva iar nu e bine.

gandeste-te ca ea tine la tine. te iubeste.nu gasesti sa stii asa ceva in fiecare zi.treaba ta.

| ραтяίcία a răspuns:

E cel mai bine sa'i spui adevarul. o sa sufere o vreme, insa daca ii ascunzi o sa fie mai rau. ea te iubeste, insa tu vei fi nefericit langa ea. daca chiar te iubeste isi va dori sa fi fericit si va intelege ca nu te poate face ea fericit.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca ai vrea sa va despartiti pentru o vreme ...pentru ca tu sa te gandesti mai bine la ceea ce simti pentru ea! ca pana la urma o sa te uite. Mai bine ai discuta cu ea serios despre relatia voastra, doar nu o sa ramai cu ea toata viata pentru ca va suferii dupa tine. Discuta-ti!

| Mast3rSound explică:

Da.stiu ca nu prea gasesti asa. Dar pur si simplu nu pot sa o vad mai mult ca o prietena.Chiar nu pot sa tin la ea.nu stiu de ce.Chiar nu stiu ce sa fac, sincer sad crying