| SanduEu123456 a întrebat:

Salut TPU am o intrebare istorica
Pe vremea medievala cum erau temperaturile?
Cat de cald era vara si cat de rece era iarna?
Cel mai bun raspuns primeste FUNDA

Răspuns Câştigător
| katin a răspuns:

Si de unde stii tu care este cel mai bun raspuns?
Temperaturile erau cam la fel. Acum "marile calduri" au doar o zecime de grad fata de acum 10 ani. Dupa spusele celor de la meteo.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu aveam semnal la internet pe vremea aia, ca să iti pot spune.

| Hyperion7 a răspuns:

Busu știe crying

| ShaOfHatred a răspuns:

Hmmm, în mare parte la fel ca și vremea de acum. Depinde și de ce zonă vorbim. Că evident că temperaturile diferențiază de la o zonă la alta, de la o țară la alta, de la un continent la altul.
Probabil era puțin mai friguț peste tot deoarece cu timpul, temperaturile au crescut peste tot.