| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare mai rusinoasa as putea spune deoarece am 15 ani sunt baiat si imi place my little pony, este normal adica imi place sa ma uit la desenele acela si sa joc jocuri cu my little pony. Recent am vazut pe net niste reviste my little pony si imi este rusine sa ii spun mamei ca vreau sa le cumpar, ce ar trebui sa fac? Este normal sa imi placa, dau funda? Rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Și mie la fel mi-au zis ca sunt gey mi-au zis ca sunt bulangiu Maiu zis ca sunt fraier mi-au zis ca sunt cu&var ca sunt boschetar si mai bine nu continui dacă eu pune suflete la toți ăștia pe care ma vor jos cu orice preț ma vor una cu pământul crezi ca voie reuși in viața ceva? Nu nu voi reuși nimic atâta timp cât ma las atins de ei sti ce fac eu? ce trebuie cu Adevărată nu stau să-mi pierd timpul cu blesteme și alte rahaturi să-mi plâng de mila când eu știu din câte Șanțuri și câte limite am doborât care alți nici...

Fa ce te face fericit cu Adevărat lasă Rușine deoparte cu rușinea nu faci nimic in viața nici cu bunătatea cine merita cu Adevărată bine atunci fa bine

cine te accepta așa cum ești tu pentru cine ești tu cu Adevărată doar acei oameni sa rămână lângă tine acei oameni vor fi mereu lângă tine alături sincer mai făcut curios cu Little poney asta am sa caut sa văd ce este ma uit și eu la câteva episoade sunt curios cum este

12 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Oamenii fără judecată asociază toate lucrurile cărora nu le-ar conveni cu homosexualitatea.
N-ai cum să fi gay dacă îți plac păpușile; nici fetele care se joacă mai mult cu mașinile nu sunt considerate anormale.
A fi homosexual înseamnă a întreține relații sexuale (or*al, an*al și alte perversiuni sexuale) băiat cu băiat. Nimic mai mult, nimic mai puțin.
Deci cât timp nu ai făcut aceste lucruri nu ai cum să te consideri gay; iar cu aceia care nu judecă lucrurile în mod corect și le văd eronat, nu trebuie să ai nicio legătură cu aceștia; că nebuni găsești pe toate drumurile.

| zurick a răspuns:

Cumpără-le dacă le vrei. Nu e nimic greșit în a-ți plăcea ceva atât timp cât nu rănești pe nimeni.
Apropo, Ladybug si Cat Noir îți place? E genial

| Sophieka a răspuns:

Buna

Traim intr-o societate in care teoretic ar trebui sa te intereseze doar chestiile legate de masculinitate, duritate si lupte dar lucrurile nu stau chiar asa. Pur si simplu iti place foarte mult, ma gandesc ca poate le stii din copilarie...

Cred ca ai alocatie, si ar trebui sa ti se cuvina banii de alocatie pentru ca este dreptul tau si la varsta de 15 ani nu cred ca mai trebuie sa dai atatea explicatii mamei tale. Cumpara-le si gata. La 15 ani, deja cred ca trebuie sa impui niste limite pentru alegerile tale, lucrurile tale, camera ta si banii tai.

La 15 ani, nu cred ca mai trebuie sa o lasi pe mami sa scormoneasca peste tot si sa ii dai explicatii pe alocatia ta ca vrei sa iti cumperi ceva.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Tati atâta timp cât te face pe tine fericit cu Adevărată Little pony asta de ce sate judecam noi ia zi tu? Cine suntem noi sate judecam? Ești fericit cu Adevărată asta Conteza nimic altceva du-te i-ați reviste benzi desenate și fi Fericit cu Adevărată

| Eduardmihnai a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Pai imie ste rusine de parinti sa nu creada ca sunt gay sau ceva si de pireteni, imi este foarte rusine dar chiar imi place

| Eduardmihnai a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Multumesc mult, parca ma simt mai increzator acum, in seara asta cand vine de la munca o sa ii spun, mersi mult

| SilentRain a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

Ia benzina și dați foc viu, nu uita sa filmez big grin

Ce mai face mama ta? Tot pe centură, frumos la voii in familie blushing
Cu puțin noroc nu mai apucați ziua de mâine, mai am niște blesteme ai încântați de făcut
Va urez cu dragoste o moarte în chinurii, jigodiilor

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Eduardmihnai):

Și mie la fel mi-au zis ca sunt gey mi-au zis ca sunt bulangiu Maiu zis ca sunt fraier mi-au zis ca sunt cu&var ca sunt boschetar si mai bine nu continui dacă eu pune suflete la toți ăștia pe care ma vor jos cu orice preț ma vor una cu pământul crezi ca voie reuși in viața ceva? Nu nu voi reuși nimic atâta timp cât ma las atins de ei sti ce fac eu? ce trebuie cu Adevărată nu stau să-mi pierd timpul cu blesteme și alte rahaturi să-mi plâng de mila când eu știu din câte Șanțuri și câte limite am doborât care alți nici...

Fa ce te face fericit cu Adevărat lasă Rușine deoparte cu rușinea nu faci nimic in viața nici cu bunătatea cine merita cu Adevărată bine atunci fa bine

cine te accepta așa cum ești tu pentru cine ești tu cu Adevărată doar acei oameni sa rămână lângă tine acei oameni vor fi mereu lângă tine alături sincer mai făcut curios cu Little poney asta am sa caut sa văd ce este ma uit și eu la câteva episoade sunt curios cum este

| Mopmop a răspuns:

Nu este nici o rusine! Inca esti copil si e bine ca ai preocupari de genul asta.
Ca o cale de mijloc spune-i mamei tale ca vrei sa o ajuti prin casa cu curatenia, spalat vase in ideea ca vrei sa iti strangi niste bani. Cand te va intreba ce vrei sa faci cu ei ii spui ce anume vrei sa cumperi.
Asa toata lumea va fi bucuroasa!
Mult succes iti doresc!

| Eduardmihnai a răspuns (pentru Mopmop):

Fac zilnic curat in casa dar ea nu stie ca imi plac astfel de chestii si imi este foarte rusine sa ii spun nu vreau sa creada ca sunt gay sau ceva imi este rusine sa spun la toti insa am gasit pe TPU posibilitatea de a ma descarca.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Eduardmihnai):

Vorbeste cu mama ta sigur te va intelege desii aceste jocuri sunt mai mult de fete dar daca tie i ti plac jocurile acestea vorbeste cu mama ta sau cu tatăl tau si roaga i sa ti le cumpere oricum alta solutie nu ai trebuie sa vorbesti cu ei.Mai ai frati sau surori? Ca daca ai o sora va vorbi ea cu mama voastră i le va cumpăra si va jucati amindoi cu ele.

| Eduardmihnai a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am un frate mai mare are 21 de ani dar daca aude ce imi place sigur ma face gay si le spune parintilor ca sunt gay sau ceva, eu personal chiar imi doresc sa imi cumpar reviste, figurine jocuri my little pony stiu ca sunt pentru fete dar chiar imi plac mult, imi plac de pe la 12 ani aceste lucruri.

| Mopmop a răspuns (pentru Eduardmihnai):

Asta iti place tie. Asta nu te face gay. Daca sa zic ca imi plac florile asta inseamna ca sunt gay?
Totul tine de placerile varstei. Ai sa te saturi de a fi om matur!
Fa ceea ce iti place acum, timpul trece si nu se mai intoarce!