| anonim_4396 a întrebat:

am o problema foarte mare:deci multa lume isi bate joc de mine si chiar si baiatul de care imi place a facut asta.Am vrut sa ma tai cu lama dar m-am abtinut si am scapat cu cateva semne...nu stiu ce sa fac plang mereu pentru ca stiu ca daca incerc sa ii fac sa sufere cum am suferit eu i-as fi omorat.Chiar nu stiu ce sa fac.Ma simt singura pe planeta asta pentru ca nu ii pot spune nici celei mai bune prietene ce simt.Ce pot face?

5 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Destul de fragila situatia in care te aflii, dar incearca sa vorbesti cu cineva apropiat tie(o persoana draga), nu tine "in tine" problemele de genul acesta, descarcate vorbeste cu cineva cucine simti tu, cum am mai spus persoane dragi tie,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nasol

| PsihinG a răspuns:

Nu inteleg motivul pentru care isi bat toti joc de tine, dar sa stii ca oamenii devin foarte rautaciosi atunci cand noi insine ne autocompatimim dintr-un motiv sau altul.
Parerea mea este sa incerci sa te schimbi, sa devii mai optimista si mai increzatoare in tine.
Spui ca ai o foarte buna prietena, vorbeste cu ea, intreab-o care este motivul pentru care ceilalti te ia peste picior ( asta daca nu cumva il sti si tu) si gaseste-ti o modalitate de a-ti petrece timpul liber intr-un mod placut.
A-ti lua viata chiar nu este o solutie, intotdeauna viata este asa cum ne-o facem noi, mai frumoasa sau mai urata.
Daca esti eleva, e bine sa te duci sa vorbesti si cu psihologul scolii, pentru ca si el te poate ajuta sa te schimbi.

| XDeiutzaX a răspuns (pentru PsihinG):

Nu pot vb cu psihologul scolii, nu ma simt in apele mele, o sa ma simt si mai rau ca acum...

| Dyingfetus a răspuns:

Dami id tau printr-un mesaj sau aici.Cred ca inteleg ce simti.Incearca sa vorbesti cu cineva pe care nu cunosti, poate reusesti sa te descarci. Astept id-ul tau.