| SchiZz20CMrecords a întrebat:

am si eu o curiozitate.Am un motan in varsta de 2 anisori este cel de la avatar, si nu prea pot sa-mi dau seama ce rasa e.
Mentionez cand e suparat sau prea concentrat la joaca i se face coada foarte stufoasa gen ca la veverite face cocoasa si i se ciufuleste toata blanita.
Mama lui e siameza.De tatal lui nu stiu nimic.
S-ar putea ca si el sa aiba rasa mamei lui? sau sa fie cu totu alta rasa?
Funda la cine imi explica.

Răspuns Câştigător
| Yusuke16 a răspuns:

Deci daca mama lui e siameza si tatal lui e tot siamez atunci pisoiul este pur rasa siamez/siameza, daca mama lui e siameza si tatal lui e alta rasa atunci motanul este o corcitura(adica are doua rase nu mai e rasa pura) este un siamez de la mama lui si inca cv de la tatal lui adica Siamez/a curcit cu (ce rasa e tata lui).

10 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Bună!
şi eu cred că este o combinaţie.thinking adică, probabil, are în mare parte ceva de la mama lui, şi câteva lucruri de la tatăl lui.În concluzie, este corcitură.

| Klews a răspuns:

Ca cel de la avatar? Nu inteleg. Ai putea face o poza?

| SchiZz20CMrecords explică (pentru Klews):

Cel de la avatar e motanul meu.Asta vream sa spun

| Klews a răspuns:

E o combinatie de rase. Dar oricum, e o pufosenie dragalasa! :3

| SchiZz20CMrecords explică (pentru Klews):

Da e foarte pufos
multumesc puppy dog eyes

| Klews a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Dar ce culori are tatal la blana? Ma pricep foarte bine la pisici si poate te mai pot ajuta.

| SchiZz20CMrecords explică (pentru Klews):

De tatal lui nu stiu nimic. Atata stiu ca face si el parte dintr-o rasa de pisici foarte stofoase
Doar de mama lui stiu ca are blana roscat putred asa cu alb si ochii albastrii.
Iar motanu meu e negru cu alb la labute si are ochii verzi.

| Klews a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Rasa de pisici stufoase zici...Persana? Normala? American Bobtail/Longhair? Himalaiana? etc.
Roscat putred? Nu maro? in fine, e siameza sigur.
Iubesc motanul din poza. Seamana leit cu a meu.

| SchiZz20CMrecords explică (pentru Klews):

Da e mare asa spre roscat deschis.
Cred ca taicaso are ceva persan nu stiu exact

| Klews a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Dap, e persan. Te-am ajutat? Ai putea alege raspunsul castigator?