| skyrim2 a întrebat:

Salut TPU, am vorbit ceva timp cu o fata, a spus ca vrea sa ne oprim apoi am continuat sa vorbim iar dar nu la fel și ținem legătura, ideea e ca eu nu am liniște mai ales când pleca pe undeva ma tot gândesc ca face aia sau aia sau acum ca a plecat la o cabana cu prietenii cică îmi tot trec lucruri prin cap ce nu imi dau liniste, de ce simt asta? Am devenit obsedat de ea sau ce? Mulțumesc

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Te inteleg, toti am trecut pe acolo, problema e ca ai dezvoltat sentimente puternice pentru ea, la cabana se intampla foarte multe lucruri stii bine dar din moment ce voi tineti legatura asta nu inseamna ca sunteti un cuplu prin urmare nu te sfatuiesc sa te astepti la loialitate din partea ei sau sa tina cont de tine prea mult, indiferent de ce motive invoca te tine la distanta/friendzone, tot aia.

Sfatul meu, fa un pas inapoi pentru ca lipsa linistii doare mai tare decat lipsa iubirii de nu iti mai arde nici de mancare nici de viata, doar pazesti sa primesti mesaje de la ea si stai cu frica, pentru sanatatea ta renunta sa-i mai trimiti mesaje si i-ati gandul de la ea, asa cum te-ai obisnuit cu ea te poti dezobisnui, daca tai orice comunicare de acum in 2 saptamani vei fi mult mai linistit si impacat cu tine, nu ai nevoie de o fata care nu te vrea.

| Violleta2022 a răspuns:

Se cheama GELOZIE ceea ce simti tu si este o boala psihica.

| 1onur a răspuns:

Cred că începi să-ți dai niște filme cu ia care nu are nicio vină și legătură fata aia cu tot ce faci tu în mintea ta leat despre ia cum spui tu ca face aia face aia.

iar in al doilea rând ce semnifică mai exactă face aia face aia pentru tine? Că ar face fata aceia aveți o relație? Ția confirmat spus ia că ești într-o relație cu ia? Sau doar ați avut o discuție amicală că între prieteni? Dacă nai nicio relație legătură cu fata aceai și nu se întâmplă nimic între tine și ia și doar ați vorbit ca doi oamenii normali. Ce faci tu și cum te comporți tu este total anormal și greșit o săte îmbolnăvești mai precis.

| skyrim2 explică (pentru 1onur):

Salut, sunt de acord cu tine nu zic ca nu, cred ca eu îmi fac filme multe deoarece chiar mi-a plăcut mult de ea și am. vorbit foarte mult pana când s-a întors la 180 de grade ea, de atunci cred ca eu îmi fac idei și speranțe și când iese cu cineva cred ca ma oftic ca eu nu am putut ieșii cu ea.

| 1onur a răspuns (pentru skyrim2):

Doar atâta vrea sa știu.

Fata acesta despre care vorbim în numele ei amândoi acum ția confirma ție ția ție vreun semnal o intenție pre cum ar vrea sa aibă de aface cu tine sau sa aibă o relație de prietenie cu tine da sau nu?

Da este absolut normal să-ți placă de o fată fratele meu este absolut normal sa iubești o fată fratele meu dar dacă acea fată nu ția confirmat personal ție ca vrea să aibă de aface cu tine sau o relație cu tine o implicare cu tine. Eu nu consider sănătos și normal tine să-ți faci atâta rău este treaba ei dacă se întoarce la 180 de grade ia alege femeia alege bărbatul prietenul de lângă ea ele ne aleg pe noi nu noi pe ele.

| skyrim2 explică (pentru 1onur):

Fata da, dar înainte mi-a dat semnale, intenții acum nu nimic doar vorbim asa nici nu știu de ce, dar îmi e greu mie sa ma detașez de ea. cred ca mintea mi-a rămas blocata când vorbeam cu ea multe înainte și îmi tot fac filme.

| 1onur a răspuns (pentru skyrim2):

Adunăte boss Adunăte fratele meu lasă fată să-și trăiască viata normal cum își dorește și cu cine își dorește ea. Îți vorbesc ca un frate cu Adevărat din toată inima mea. Dacă fata nu vrea sa aibă de aface las-o să-și trăiască viata nu fi motivul ne fericirii ei fi motivul fericiri ei lăsând-o șăși trăiască viața cu bărbatul băiatul pe care ia și-l dorește.

Și când îți spun lăsând-o să-și trăiască viața nu-ți spun ca i-ai face un favor ei tu sau eu sau ori cine alt cineva are tot dreptul la viața ei sa fie fericită cu cine vrea ia asa este normal si sănătos.

când îți spun las-o să-și trăiască viața ei conștientizeză câți spun ție nu ei fratele meu frățiorul meu mă refer doar la tine nu și la ea.

Orice fată orice bărbat trecem am trecut prin asta da trebuie sa înțelegem ca fericirea lor nu depinde de noi și de cum vor ei să-și trăiască viața pentru noi ei Sânt fericirea noastră Adevărată dar pentru ei sănt alți nu noi nu avem nicio putere niciun drept săi ținem cu forța lângă noi dacă ei se simt fericiți lângă alți oamenii lângă alt cineva eu îți spun că un frate mai mic asta tu sa fi ăla mare.

| 1onur a răspuns:

Orice discuție ai purta ai vorbi discutat cu un om o fată un bărbat după părerea mea atâta timp cât acea fată acel om nu-ți da de înțeles (concret) anumite semnale anumite intenți că șiar dori sa aibă cu tine fie de prietenie sau mai mult de atâta...Nu ai niciun drept săte legi de viața sufletul inima unui om ce sa facă chiar dacă sunteți sau nu sunteți într-o relație acea fată acea femei are tot dreptul ei la viața ai sa aibă orice prieteni orice haină sa poartă este viața ei timpul ei ia decide ce face.

Poți tu să-ți dai 100000 de filme pe zi n-are nicio relevanță cu fată aceia filmele tale sau ce-ți mai dai tu acolo ție de unul singur...