| UnOmModest a întrebat:

As vre sa va intreb, doar de curiozitate.
Cand spuneti FERICIRE, la ce va ganditi?

6 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Lipsa grijei zilei de maine si implinire sufleteasca.

| AliGab a răspuns:

Pai acum intrebarea este ce inseamna implinire sufleteasca? Vezi tu implinirea sufleteasca tine de fiecare individ in parte. Implinirea sufleteasca a cuiva poate sa tina si de prezenta/absebta unei persoane dragi/mai putin draga in/din viata ta. Pe cand Fericirea nu tine de prezenta unui om, nu depinde decat de tine si cred ca este acea stare a sufletului in care poti iubi fara sa ceri nimic in schimb, poti rabda umilinte si jigniri fara sa judeci pe cel care face acest lucru impotriva ta, acea liniste si acea pace care-ti inalta sufletul pana la cer. Fericirea inseamna dragoste neconditionata si cred ca este foarte greu de ajuns pana acolo, dar nu imposibil

| UnOmModest explică (pentru AliGab):

Atunci ati dreptate si eu am gresit.

| ioana21S a răspuns:

Buna...eu sunt fericita cand sunt "implinita sufleteste"

| UnOmModest explică (pentru ioana21S):

Buna, ma bucur foarte mult cum gandesti, si eu sunt aceeasi parere.

| ioana21S a răspuns (pentru UnOmModest):

OK.ms.