| CatozAkuma a întrebat:

Astazi mi-am pierdut cel mai bun prieten si vreau sa ma impac cu el. Dar maicasa ii interzice sa vorbeasca cu mine. Haideti sa va povestesc cum s-a intamplat.Eram 5 prieteni printre cei 5 eu si prietenul meu. Eram la el la scara si mancam popcorn si mai faceam mica mizerie. Am plecat de la scara si a coborat maicasa si ne-a intrebat ce s-a intamplat si eu am spus ca prietenul meu a turnat punga de popcorn pe jos, dar am vrut sa continui ca si noi faceam mizerie dar mama lui a inceput sa urle la mine ca sunt un mincinos ca ma spune la maicamea si nu stiu ce si nu am m-ai apucat sa ii povestesc restul si prietenul meu s-a suparat tare de tot si a urlat la mine sa plec acasa pentru ca l-a pedepsit. Si mi-a dat block pe tot si nu am mai apucat sa ii zic nimic.Va rog ajutati-ma.crying

3 răspunsuri:
| ShizAnime a răspuns:

Hmm. Simple. Daca te intalnesti cu el. Spune.i ceva gen.: mm.ce faci? adica, stiu ca esti suparat pe mine dar vreau sa iti spun ca.mi pare rau si.[bla bla bla]. Daca nu iti accepta afirmatiile, continua sa.ti spui punctul de vedere, nu te lasa. Daca totusi nu te intalnesti cu el, incearca sa cauti moduri de a te duce in gasca in care e. sau, sa vorbesti cu ceilalti sa.ti bage o vorba buna. Multa bafta ^^

| Loreen2001 a răspuns:

Daca nu ai ''acces direct'' la el incerca prima data sa vorbesti cu mama lui, sa ii spui ce s-a intamplat cu adevarat si ca ceea ce ai spus tu era doar o gluma.
Dupa incerca sa vorbesti cu un alt prieten sa iti imprumute telefonul sau sa te lase la contul lui de Facebook etc. sa poti intra pe el si sa-i ceri scuze.

| CatozAkuma explică (pentru Loreen2001):

Dar eu nu am mintit si nu am glumit.