| sunla112 a întrebat:

cum v-ar placea sa vie viitorul cu tehnologie extrem de avansata mie asa mi-ar placea sa lasam prostiile si sa invatam bine si puteam sa ne ridicam tehnologia se ridica rapid da daca ar fi toata lumea desteapta fiecare om sa fie un savant nimeni nu ar muri decat de batranete ca asta-i natura resursele naturile se duc peste 50-100 de ani ramanem fara energie oameni de stiinta se chinuie sa gaseasca o solutie atunci ce facem? stam in bezna? sunt oameni care nu-i intereseaza de asa ceva sunt incostienti de ce se poate intampla universul e plin de pericole. Ma intreb cat poate sa mai reziste oameni se omor intre ei altii mor in accidente alti se sinucid pentru ce? mi-as dori ca toata lumea sa lase toate prostiile dar esti om asta nu inseamna c esti un sclav si trebuie doar sa inveti si sa mai petreci dar altii nici nu-i intereseaza de invatat fara scoala nu faci nimic ce daca o sa devii un cantaret faimos actor ce vise de nimic pentru mine fara scoala esti un om inconstient e chiar atat de greu sa invetii nu-ti cere nimeni sa iei 10 la scoala sau sa devii savant desi mi-ar placea dar asta este asa vrea lumea sa fie doar cu distractie ma refer la unii scuzati-ma de gramatica.

3 răspunsuri:
| Aqsta a răspuns:

Asta e natura umana, nu o poti schimba si nu poate exista lumea perfecta pe care ti-o doresti tu pentru ca fiecare dintre noi luam propriile decizii si avem propriul nostu mod de gandire. Eu de ex nu cred ca noi oameni meritam o sclipire de speranta

| єχcєєℓ a răspuns:

Eu visez la mașini zburătoare
sad

| TheStory a răspuns:

Ai gresit de la inceput.
Daca toti suntem savanti atunci cine va lucra in celelalte domenii?
Sa nu-mi spui robotii.