| Prodana a întrebat:

Dacă la simulare la istorie, clasa a 11-a, la subiectul al treilea scriu mai mult de două pagini o să fiu depunctat, acolo scrie "un eseu de aproximativ două pagini"

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aproximativ doua pagini inseamna peste 1, 5 pagini si maximum 2, 5 pagini, asa ca ai unde te desfasura.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Totuși, e bine să te încadrezi in numărul de rânduri. Nu depăși...
La literatură, de exemplu, daca nu se respectă nr de rânduri, care se solicită, atunci se anulează din punctele pentru redactare.

| Catrice a răspuns:

Depinde cu cat de mult depășești.
Dar nu îți scade din puncte.