| octaviusz a întrebat:

Dati-mi si mie niste rezumate la niste carti mai necunoscute! va rog! DAU FUNDA!

1 răspuns:
| Angelica_Andreea_1996 a răspuns:

Copiii capitanului Grant. Cartea descrie aventurile unui grup foarte variat, care il cauta pe Harry Grant, pe nava Britannia. Ei, gasind in pantecele unui rechin masiv, o sticla care are in interiorul sau o cerere disperata de ajutor, domnul si doamna Glenarvan, dau anunt in ziar astfel resusind sa comunice chiar cu copii acestuia, Mary si Robert Grant.Impresionati de povestea acestora, lordul si doamna, hotarasc sa se imbarce intr-o expeditie de salvare, astfel mergand prin toate continentele, iar la in moment dat il vor gasi pe Harry Grant