| Balonaseplutitoare a întrebat:

de ce lesina oamenii astia sau ce li se intampla?
https://www.youtube.com/watch?v=wxXWa3eeX_w

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Pentru că le este tras extrem de repede (din cauza inerţiei) sângele din creier, iar ca răspuns, apare starea de leşin.
Asta ori (se pot şi combina) creierul (tot din cauza inerţiei) se loveşte foarte tare de pereţii cranieni, şoc care-i dă creierului un semnal de restart.
O explicație ce ar convinge ambele idei ar fi că în timp ce creierul este efectiv propulsat în spate, încearcă să oprească transmisiile din acea zonă (sau, și mai plauzibil, substanțele necesare transmisiei nu mai ajung la destinație, pierzându-se prin creier) fapt ce cauzează un lanț întreg de restart-uri.

| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa vezi totul din exterior, nu filmat direct din scaun.
https://www.youtube.com/watch?v=-QRGz4dkU6I&t=3m20s

| gabriielaaa a răspuns:

Atacuri de panica. Au o frică si încearcă să treacă peste uni is mai mândri si nu arată asta. Mai bine o ei cu încetișor de cât să pătrați ca ei.