| DomnishoaraTPU a întrebat:

De ce mulţi oameni fac fapte bune şi sunt buni/recunoscători/generoşi doar de Sărbătorii/Paşte/Crăciun?!
Dau fundă celei mai bune explicaţii + fundă!
Fără comentarii fără sens, sunt doar curioasă.
Şi nu e temă!

2 răspunsuri:
| Tigan_Raresioan_1993 a răspuns:

Banuiesc ca atunci au timp liber pentru ca in timpul serviciului sunt stresati.Dar cand au liber sunt fericiti bucurosi.E tot ce stiu. FUNDA?

| razvanTX1 a răspuns:

E in tipologia umana de a imbunatati realatiile cu ceilalti pentru ca fiecare dintre noi cauta alte persoane cu, care sa relationeze. De sarbatori aceste relatii pot fi imbunatatite. Pana la urma multe dintre actiuni sunt facute in scop propriu pentru a alunga sinelui simtul de singuratate.

Cel putin asta este parerea mea.