| atentat31 a întrebat:

.. De ce oamenii linstiti, calmi si la locul lor nu prea sunt apreciati de societate, ci mai mult astia mai rai.

6 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Depinde in ce mediu te invarti si tu. Eu din ce vad sunt apreciati mai ales la locul de munca sau in familie sau in grupul lor de prieteni, cunostinte, daca isi vad de treaba si au bun simt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu i-au initiativa. Logic. Si societatea nu apreciaza nici aia "rai" care isi bagã nasul prea mult si tare in orice rahat. Este o cale de miijloc.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Eu știu că sunt apreciați oamenii cu bun simț.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Pentru ca sunt retrasi si neimplicati. Probabil societatea prefera oamenii care ies in evidenta. Imi da de inteles ca societatea reflecta exact cancerul pe care media ni-l baga pe gat cu asa zisele vedete care ies in evidenta cu extravaganta si modul lor de a fi. Poate societatea vad in ei un model si astfel ca ii apreciaza pe cei care au comportament similar. O fi un fel de instinct de turma. Oamenii linistiti si retrasi nu se identifica cu astfel de "modele" deci sunt marginalizati.

| atentat31 explică (pentru Subsemnatul123):

Crezi ca e ok sa fi rupt de aceasta societate? gen sa fi marginalizat

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru atentat31):

Nu m-ar deranja. Nu cred ca am nevoie sa ma fac placut nimanui. Adica imagineaza-ti ca tu care esti diferit trebuie sa te adaptezi intr-o societate cu care nu te identifici si din care poate nu vrei sa faci parte.