| metalman a întrebat:

SALUT TPU! De citeva zile am observat ca unul din pestisorii mei e gravid. Am pesti de acvariu (xipho), ca in pozele astea http://bucharestcity.olx.ro/pesti-acvariu-xifo-iid-85143 148 Cam peste cit timp poate naste? Sa o izolez? Sau sa-i izolez pe restul, ca ea sa aiba mai mult loc. Dupa o izolez si pe ea? CE sa fac? ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| AndreeaIonela a răspuns:

Nu e nevoie sa o izolezi. ea isi va depune icrele in acvariu si cam atat e rolul ei. sa nu te astepti ca va avea grija de ele. pestisorii se dezvolta singuri. dupa ce vor mai creste atunci va trebui sa ii mai separi pentru ca cel mai probabil acvariul va fi prea aglomerat

| Petrisor24 a răspuns:

Buna.Trebuie să o izolez pe cea care naste. Xipho nu fac icre.Ei nasc pui vii.
Iti sugerez să o pui in alt acvariu de 10 l.Si sa il hranesti cu TetraMini Baby.