| CosminC86 a întrebat:

Ieri dirigintele ne-a spus ca nu mai avem voie sa facem mai mult de 40 de absente, ca altfel ne exmatriculeaza. Eu in prezent sunt clasa a XI-a. A spus ca nu avem voie sa facem mai mult de 40 de absente pe tot anul! E adevarat? daca da mor. Macar 40 pe semestru daca era, era super. Dar 40 pe an este abstract. Astept raspunsuri.

3 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Teoretic 10 absente inseamna un punct scazut la purtare, deci poti face un maximum de 50 de absente pe semestru si iti iese media la purtare 5.Cred ca a vrut sa va sperie sa va faca sa mai dati pe la scoala.Haha tu zici ca 40 de absente e strict? Eu nici de 10 ori pe semestru nu pot chiuli ca nu imi incheie diriga media.

| zurick a răspuns:

Ce sunt 40 de absente, o fosta colega de a mea, care acum n-a mai trecut in a 7-a, a venit la scoala 7 ori pe semestru si nu glumesc chiar le-am numarat cu colegii mei.

| CosminC86 explică (pentru zurick):

Da... dar eu vorbeam despre ciclul superior al liceului, adica clasa a XI-a si a XII-a unde scoala nu mai este obligatorie.