| ChypS a întrebat:

Ma ingrijorea ceva... astazi am iesit cu prietenii pei si m-am impiedicat si am cazut m-am lopit exact pe o alunita care sa "rupt" putin din ea. Se poate intampla ceva grav daca sa "rupt"? pls ziceti-mi sunt ingrijorat

Răspuns Câştigător
| Jacquelinor a răspuns:

Bună! În primul rând stai calm happy știu că se spune că ruperea alunițelor este periculoasă, dar nu este mortală. Așteaptă să îi vezi ''reacțiile'' în următoarele zile. Nu folosi creme sau alte remedii. Dacă vezi că situația i se agravează (se înroșește, te doare rău etc.) îți recomand să consulți un medic. Succes și cum spuneam, stai calm happy

1 răspuns: