| DigitalRammstein a întrebat:

mă numesc Claudiu_Drug_Grecu
vreau să scriu un mic rezumat
Ce se întamplă pe această planetă? Un mic rezumat...
Cu mii de ani în urmă, la începuturile,,preistoriei", a existat o civilizație extrem de avansată în Oceanul Pacific, cunoscută ca Lemuria sau Mu. împreună cu alte popoare, lemurieni au
întemeiat o altă cultură pe un ținut aflat în Oceanul Atlantic,
şi anume Atlantida. Cunoaşterea care a stat la baza acestor societăți avansate, cunoaşterea cu ajutorul căreia au fost construite fantasticile şi inexplicabilele structuri antice precum
Marea Piramidă, a provenit de la civilizați care nu aparțineau
acestei planete.Unele din aceste ființe erau înalte, cu păr blond și ochii albaștri, altele aveau formă reptiliană (vezi secțiunea de imagini).
Acești extratereștri, dar și alții, au venit pe pământ din constelații precum Orion,Draco,Andromeda,Lyra sau Pleiade, Sirius, Vega, Zeta Reticuli,Arcturus,Aldebaran. Abprigenii Australieni,triburile Africane,indienii sud-americani sau vechii babilonienii sunt numai câteva din diferitele popoare care au, ori de la caz la caz, au avut legaturii ancenstrale cu aceste locuri. Reptilienii sunt înalți, cu ochii și piele de șarpe, fiind îndeaproape înrudiții cu clasicii,,mici cenușii" cu ochii marii și negri, foarte asemănătorii cu binecunoscutul personaj de cinema ET. Deseori, aceste grupuri extraterestre s-au luptat pentru supremație în legendarele,,războaie ale zeilor". Aceste ființe foarte avansate din punct de vedere tehnologic au fost identificate cu zeii raselor umane prin prisma faptelor aparent miraculoase pe care le-au realizat cu ajutorul tehnologiei și al aparatelor lor zburătoare. Dacă ți se pare imposibil de conceput existența unor umanoizi care iau formă reptiliană sau a unor forme,,inteligente" de viață a căror origine pe această planetă și nici măcar în dimensiunea noastră Ia aminte la astrobiologului Carl Sagan:
,, Există mai multe combinați de ADN (forme fizice) de cât atomii din univers" Argumente Știintifice sau Filozofice vă rog frumos și pseudo Științifice

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| JnY a răspuns:

E o gluma?