| anonim_4396 a întrebat:

ma poti ajuta! O pensionara de 63 de ani are voie sa mai lucreze si sa primeasca salariu si tichete de masa la fel ca ceilalti angajati? Bine inteles avand si pensie! Fundita!

Răspuns Câştigător
| nobody5568hf a răspuns:

Trebuie sa alegi! :ori pensie ori serviciu!
FUNDA...

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da,are voie. Daca pensia este de limita de varsta (nu de invaliditate sau anticipata) si acolo unde lucreaza nu este sector bugetar. Pentru ca la bugetari trebuie sa mai dea oameni afara! Poate lucra la orice privat! Cu pensia intreaga si salariul intreg.Si pentru anii lucrati la pensie i-se recalculeaza si mareste pensia initiala!

Răspuns utilizator avertizat