| BRG a întrebat:

o mică întrebare, cît înseamnă salariu minim pe economie, m ai exact cîți bani sînt. Vă mulțumesc Cristi.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Incepand cu data de 1 ianuarie 2011, salariul de baza minim brut pe tara garantat in plata se stabileste la 670 lei pentru un program complet de lucru de 170 de ore in medie pe luna pentru anul 2011

2 răspunsuri:
| sinziana1 a răspuns:

600 sau 700 de lei din cate stiu eu.

| alice_1850 a răspuns:

Romania are unul dintre cele mai mici salarii minime pe economie din Europa, de numai 157 de euro pe luna