| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
Revin cu o intrebare mut mai importanata, cu o intrebare disperata, fata de ce am putut intrebat la inceput pe TPU.

Cum pot recapata 1% din increderea cuiva, care timp de un an m-a ajutat enorm; sincer nu cred ca altcineva m-a m-ai ajutat asa mult, tinand cont ca nu ma cunostea. I-am tradat increderea, nu m-am tinut de promisiuni, totul din prostie, din iubire, din gelozie, din naivitate. L-am jignit, i-am facut rau, fara sa realizez consecintele. Si acum regret enorm, incat simt ca nimic nu mai are vreun sens.
Am pierdut singurul prieten adevarat pe care l-am putut avea vreodata. Prietenia nu o mai pot recapata, ca nu cred ca se mai apropia de mine. Dar macar sa il fac sa imi mai vorbeasca.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| madalinamadu a răspuns:

Dacă aş fi în locul tipului eu aş trece peste (la propriu) fără să mai privesc în urmă. Legat de avatarul meu, cât timp el este fericit şi sufletul lui zâmbeşte, şi asta este suficient. Şi ca să îţi întorc replica, e ciudat să vorbesc cu dvs domnule Picasso, ştiam că aţi decedat în urmă cu mai bine de 40 de ani.

27 răspunsuri:
| IonuţR1995 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el deschis despre tot ce s-a intamplat, sa-ti ceri scuze, si sa-i mai ceri o sansa. Daca ti-a fost prieten adevarat, nu te va lasa asa. Acum, poate el e ranit si are nevoie de putin timp.

Mult succes.

| Picasso a răspuns (pentru IonuţR1995):

Cum bai sa isi ceara scuze, e fata, si nu cred ca e ranit, o fi el derbedeu, trebuia sa aiba grija sa nu se intample. Uneori nu poti ocoli "inevitabilul" chiar daca il stiai, uneori poti da in carti si prezici tipul, nu ma baga in seama sunt misogin big grin

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

Nu te va înțelege...

| Picasso a răspuns (pentru Mussette):

Va crede ca sunt nebun blushing

| Picasso a răspuns (pentru Mussette):

Ce sa nu inteleaga?

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

Ce n.am înțeles eu. straight face

| Picasso a răspuns (pentru Mussette):

Uneori e bine sa nu...

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

straight face

| Picasso a răspuns (pentru Mussette):

:*, be happy

| IonuţR1995 a răspuns (pentru Picasso):

Si daca e fata, ce? E scutita? Vorbim de egalitate in toate. Daca ea a gresit, ea trebuie' sa-si ceara scuze. Simplu.

| RAY a răspuns:

Noi oamenii majoritatea nu apreciem ceea ce avem apoi ne plangem cand numai avem acel lucru, eu spun sa inveti asta si pe viitor sa incerci sa numai repeti greseala asta, nu cred ca va mai avea incredere in tine si asa putini mai au incredere in alti isi dai seama ca e o dezamagire profunta sa te tradeze absolut toti, asta e viata daca esti bun esti luat de fraier/a.nu esti tu singurul exemplu asa facem cu toti atat esti bun cat ajuti omul, culmea si cand il ajuti tiar da in cap

| Mussette a răspuns:

Va mulțumesc pentru răspunsurile primite!

| Kenya a răspuns:

Spune-i tot ce simti.

| NameHarris a răspuns:

Daca stai sa suferi dupa o persoana esti cam naiva happySunt atatia baieti in Romania astahappy

| Mussette a răspuns (pentru NameHarris):

Mulțumesc pentru gandirea ta. happy

| Picasso a răspuns (pentru NameHarris):

De acord cu tine, laughing, ea ar putea da verdictul, e greu cu cautatul, trebuie sa fi cautata, si cand esti cautata, trebuie sa te hotarasti pe care ce si cum, si iti trebuie si timp sa faci asta, uneori e bine sa savurezi partea plina a paharului ca ai incercat, sa traiesti fiecare moment pe de plin, viata`i scurta, asa ca fu.eu ca sa nu te...ea pe tine.

| NameHarris a răspuns (pentru Picasso):

Asa estewinking

| madalinamadu a răspuns:

Dacă este genul de persoană care nu priveşte niciodată înapoi, nu poţi.

| Picasso a răspuns (pentru madalinamadu):

Nu cred ca il cunoaste suficie, nt, increderea se castiga cu timpul...
frumos caine fal sa zambeasca! App cum poate zambi un caine? scuze ca m-am luat de avatarul tau

| Picasso a răspuns (pentru madalinamadu):

Afla ca artistul din mine nu a murit, e doar intr-un somn adanc, si pute a putrefactie tongue,, cat de ciudat e sa vb cu mine domnisoara madalinamadu?

| Mussette a răspuns (pentru Picasso):

"Pute a putrefacție"?! Ai citit Bacovia azi? tongue

| Picasso a răspuns (pentru Mussette):

Si numele ala cand il dai?, vezi tot cu exceptia numelui?

| madalinamadu a răspuns (pentru Picasso):

Era suficient că obişnuiam să vorbesc singură, acum că vorbesc şi cu morţii e foarte... tulburător laughing

| Picasso a răspuns (pentru madalinamadu):

Eeehh...lasa ca iti trece, daca eram intregi la cap nu mai stateam pe acest site. tongue

| Mussette a răspuns (pentru madalinamadu):

A iertat, ca aprivit mereu inapoi spre mine... poate si ce i-ai vorbit aici, tu si ceilalti l-au facut sa inteleaga ca orice greseala poate fi iertata, atata timp cat exista regretul..multumesc! doar ca l-am pierdut pentru totdeauna...viata lui s-a scurs prea devreme sad

| madalinamadu a răspuns (pentru Picasso):

Dacă aş fi în locul tipului eu aş trece peste (la propriu) fără să mai privesc în urmă. Legat de avatarul meu, cât timp el este fericit şi sufletul lui zâmbeşte, şi asta este suficient. Şi ca să îţi întorc replica, e ciudat să vorbesc cu dvs domnule Picasso, ştiam că aţi decedat în urmă cu mai bine de 40 de ani.

| Ciumpi35 a răspuns:

Arata-i ca vrei asta, spune-i de cate ori ai ocazia. Orice ai face tot decizia lui ramane. Multa bafta

| angelcore a răspuns:

Spune-i toate astea, lucrurile pe cale le-ai scris aici plus ca iti pare rau. Dar cel mai problabil s-ar putea sa nu te ierte deoarece l-ai tradat.