| adrianionut49 a întrebat:

Spuneti-mi cum sa vorbesc cu fata pe care o plac cand ma intalnesc cu ea fata in fata (fata nu stie ca o plac). Spuneti-mi unele idei, intrebari care m-ar putea ajuta sa comunic cu ea. Nu vreau intrebari care arata clar ca o plac, vreau sa incerc ceva subtil si nici intrrebari prostesi. ajutati-ma: cand ma intalnesc cu ea ma blochez si nu mai stiu ce sa spun.

Răspuns Câştigător
| Lothar a răspuns:

Cel mai bine cand te intalnesti cu ea si te blochezi e sa actionezi, eu eram batut in cap la varsta ta, m am blocat si eu, nu stiam ce sa fac, asa ca am sarutat o si mi au trecut toate emotiile
Daca nu ai tupeu sa faci asta atunci o iei cam asa:
-Hei, ce faci.
-Bine, tu?
-Vreau sa ma ajuti la o chestie, crezi ca poti?
-Depinde
-Imi place de o fata, (incepi sa o descrii pe ea si vorbesti despre ea)
-Pai nu stiu, ai incercat sa vorbesti cu ea?
-Ma gandeam sa i iau ceva, ce crezi ca ar fi dragut pentru o fata, poti sa te pui in pielea ei?
-Fetele adora tigrii de plus, eu mi as dori unul.
A doua zi te duci la ea cu tigrul de plus

1 răspuns:
| Glumet a răspuns:

O scoti la un suc.