| Vrajitorul11123 a întrebat:

Salut TPU. Sunt un influencer, la început de drum momentan. Și vrea să mă documentez mai bine spre acest drum pentru a ajunge la rezultate cât mai bune.
Vreau să știu, unde mă pot documenta în acest domeniu. Există un server de Discord, un grup pe Facebook, ceva?? Unde sunt mai multi infuenceri,
și am putea să ne schimbăm niște idei între noi, să colaborăm, să ne ajutăm? Sau există diferiți YouTuberi care iformează pe tema asta?
Și cum pot începe să colaborez cu brand-urile? Există ceva site unde să fac niște propuneri?

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu cred că înțelegi ce înseamnă "influencer".

"Influencer" ești doar atunci când ai deja notorietate iar opiniile tale pot influența un public numeros, nu când ești "la început de drum".

Faptul că ți-ai făcut conturi pe niște platforme sociale nu înseamnă că ești "influencer". "Influencer" te poți numi atunci când (de exemplu) un post de-al tău sporește cu un milion de euro vânzările unui produs.

A spune că ești "influencer la început de drum" este ca și cum un soldat proaspăt recrutat ar spune că este "general la început de drum".

| CiteaMihaiIoan a răspuns:

Pe ce domeniu mai exact esti influencer?