| anonim_4396 a întrebat:

Unde locuiesc eu e o zona destul de circulata. In apropierea blocului meu sunt mai mereu niste tiganci care vand tigari. Ieri cand veneam acasa, am observat in locul acela ca mai erau niste tigani(ei nu sunt mereu acolo) si vorbeau cu un baiat care tinea un telefon vechi in mana si pareau ca negociaza ceva. Precizez ca vorbeau destul de in soapta si stateau aproape unul de altul. Dupa vreo 10 secunde, baiatul i-a dat telefonul tiganului. Nu am vazut ce s-a intamplat dupa deoarece am trecut si nu m-am mai intors sa ma uit.
Ce credeti ca faceau? Tiganul acela vinde cumva droguri, oare?

3 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Din cum descrii tu faptele mai degraba acel baiat vindea un telefon furat. Oricum si daca cumpara droguri de la ei nu e o idee tocmai buna fiindca risca sa fie tepuit daca cumpara la coltul strazii, sa primeasca var ras de pe perete in loc de marfa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu chiar nu inteleg ce te intereseaza. Pur si simpu evita-i si gata. Daca ei vand droguri si tu ii parasti, iti garantez ca aia te prind si iti dau o batuta la coltu' strazii. Nu te baga...nu ai nici o dovada care sa te asigure ca ala vinde droguri. Poate doar erau cunostinte si vorbeau si ei asa. FUNDA?

| Mrn_Maryan_1995 a răspuns:

De unde atat fericire pe capu lor? Saracii tigani ei nu stiau cum sa dea teapa cu telefonul ala si tu vrei sa mai vanda si substante interzice...Mai de graba vezi romani care se ocupa de asta big grin laughing