| skyrim2 a întrebat:

Salut TPU, va cer sfatul ca nu știu cum sa mai fac, știți melodia,, iubesc femeia ce nu imi apartine''? Fix asta trăiesc eu acum, am vorbit cu o fata nu știu în ce punct eram prietenie, relație nimic de înțeles dar de atunci sunt pierdut după ea, când vad ca vorbește cu un băiat nou și ii da interes și pe mine ma da loparte și scrie 5 mesaje toată ziua ma simt gol pe interior, îmi pica toată starea. știu ca nu pot obliga pe nimeni sa ma aleagă, dar ma simt prost când știu ca e altcineva. vreau sa ma detașez dar nu pot, ea face și tik tok și parca nu as vrea sa o pierd, ce sfat îmi dați? Știu ca e decizia ei pe cine alege, dar ma doare și nu înțeleg de ce. Funda

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Blestemul omului este sa îți dorească ce nu poate avea, nu ești singurul în situația asta, majoritatea am trecut prin asta, îmi amintesc când eram adolescent și trăiam iubirea dar nu știam in acele momente ce trăiesc

| Cinic a răspuns:

Este vorba despre atracție prietene. Tipa nu te place ca si barbat, nu te considera frumos. Ea ofera atentie si timp acelui tip pentru ca ala este atractiv. Imi pare rau, dar cineva trebuie sa fie sincer cu tine. Si fara nici o ironie, in timp ce tu îi trimiti mesaje si visezi la ia, colega ta mai mult ca sigur ofera un oral gratuit tipului pe care il considera atractiv. Eu zic sa o uiti si sa o lasi in pace, pentru ca orice ai face tu pentru ea nu conteaza. Tu esti doar cațelusul care îi ofera atentie si validare. Realitatea este neplacuta, dar trebuie sa o acceptam.