| Florentina271 a întrebat:

Salut TPU, vin și eu cu o întrebare. Eu cu o prietena suntem judecate pentru tâlhărie calificata lit d, prietena mea i-a pus unui bărbat somnifere în băutură după care i-a luat o sumă de bani. pastilele au fost considerate suplimente de cei de la INML, exista șanse sa primim cu suspendare? Suntem la prima abatere, am recunoscut fapta, am mers pe judecata simplificată plus ca prietena mea are copii de vârstă frageda, un copil de 6 luni și unul de 2 ani. Dau funda, promit!

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu doar bărbații pun droguri femeilor, acum și femeile bărbaților? No, acum nu zic că unii nu merită un payback, dar ce ați făcut voi e infracțiune și meritați o pedeapsă destul de severă încât să nu mai faceți.
Pe viitor ce plănuiați, să le dați în cap oamenilor pentru bani? Vedeți-vă de treabă și stați potolite, duceți-vă la muncă.

| Florentina271 explică (pentru J0B0MAT):

Pagina se numește toți pentru unu, voiam un sfat doar! La 19 ani nu aveam mintea necesară pentru a ne da seama cât de mult greșim.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Florentina271):

Ți-am dat un sfat, unul foarte bun chiar.Să munciți și să vă vedeți de treabă, să nu mai atacați oamenii.

| SuperSamantha a răspuns:

Sigur va da cu suspendare, mai flirtati pe acolo cu judecatorii si poate va scapa de tot.