| maryan1023 a întrebat:

vreau sa cumpar un telefon de pe MERCADOR si vreau sa stiu daca pot avea incredere in acest site.

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

"Situl e sigur, problema-s vanzatorii" Sunteti absolut deosebiti, imi aminteste de vorba aia: ce tara frumoasa pacat ca-i locuita.

Situl nu e deloc de incredere tocmai datorita teparilor care-ti pot trimite cartofi in loc de telefon.

Desigur am o solutie foarte convenabila si mult mult mai sigura fiindca situl pe care ti-l voi recomanda ia masuri de precautie pentru a asigura tranzactii sigure si controlate.

Asa ca pune mana si fa-ti un cont gratuit pe Okazii.ro. Apoi cauta telefonul care-ti trebuie. Asigura-te ca vanzatorul are calificative pozitive cat mai multe, vezi ce au spus alti cumparatori care poate au mai luat telefoane de la el, e usor de vazut. Okazii.ro pun pe TOTI vanzatorii sa devina utilizatori verificati. Astfel ca le sunt verificate adresele fie printr-o plata facuta de ei cu cardul fie prin scrisori.

Cauta de asemenea vanzatori care ofera telefoanele cu ceea ce okazii numeste "Garantia de livrare" In felul asta te asiguri ca primesti exact ce ai comandat sau primesti banii inapoi.

Repet, pentru tine cumparator, inregistrarea pe okazii e absolut gratis.

| maryan1023 explică (pentru AlexanderAdrian):

Dar nu primesc pe mess ca sa pot confirma activarea contului

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru maryan1023):

La mine mailul a venit greu si in spam. Poti da telefon sa te rezolve ei, dar asta abia de Luni dupa ora 9. Incearca totusi sa te inregistrezi cu o adresa de yahoo, parca aveau ceva probleme cu gmail-ul, sau poate invers, eu sunt inregistrat de ceva ani buni si nu mai stiu. Verifica si folderul spam.

4 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Site-ul nu are nici-o problema, ci cei care posteaza acolo, nu poti sa ai incredere in ei. Toti sunt la fel, te intelegi cu cumparatorul daca iti lasa telefonul proba cateva zile ca sa vezi cum merge.

| XmimiX a răspuns:

Nu prea cred ca poti sa ai incredere in site-uri ca astea