| gaby86 a întrebat:

salut tupu.Cum pot sami sterg windowsul 7 si sal isatlez din nou pe windows xp dau funda!
mai am inco intrebare!big grin
daca n-am CD-ul botabil cu fac

Răspuns Câştigător
| yekto a răspuns:

Una bucate de CD botabil cu win xp (de care ai musai nevoie). cand instalezi win xp (daca nu e una din variantele alea care bagi cd si se intaleaza singur) cand iti da optiunea sa alegi discul pe care vrei sa instalezi dai un delete si format la discul C apoi instalezi wind xp.
daca ai si xp si win 7 in calc atunci poti folosi prima solutie oferita de IgnoreMe fara sa mai fie nevoie sa formatezi discul C

5 răspunsuri:
| IgnoreMe a răspuns:

Faci rost de un CD bootabil si formatezi de pe el. Ori folosesti Partition Magic sau un program asemanator. Exista si o metoda antica, iti trebuie un floppy disk, o discheta sistem si ceva cunostinte de pe vremea cand `98-ul era la putere. Poti formata cu discheta sistem prin comanda format c:. Sau d:. Sau e:. Sau z:. Apoi, introduci cd-ul, scrii comanda d:\ ( daca asta e denumira cd-rom-ului), comanda setup si ar trebui sa porneasca instalarea. Din cate imi aduc aminte, pentru a reusi chestia asta cu cd-rom-ul trebuie sa ai macar o partitie FAT32, nu mai stiu sigur daca asa e dar ma rog... Oricum, dupa modul de exprimare, tu n-ai inteles nici prima varianta ( care e cea mai recomandata ) daramite ulima. laughing

| gaby86 explică:

Mersi
dar merge

| gaby86 explică:

Pai eu stiu sal istalez dar nu stiu sa--l sterg pe windows 7

| gaby86 explică:

V a rag sa intarti pe chatul meu xat.com/metin2rospeed1