| K9Marian a întrebat:

Salut, un sfat dacă se poate. Nu știu ce sa fac. Cunosc o fata care are un trecut cu fostul. Ea vb cu el în continuare, vrea sa se împace dar nici ea nu știe ce vrea, trecut sau prezent. Eu sunt gelos de fel, am incercat sa-i fac sa nu mai vb dar am esuat. Ma cam doare inima când știu ca vb cu el. Mi-a băgat chestia asta ca are un trecut cu el. Eu o vreau dar în același timp ma doare inima ca vb cu el și ca o sa se ducă spre el cu timpul. Nu ști ce sa fac, ma simt dat la o parte ca vb cu el, un sfat.
Plus eu nu sunt asa mare cuceritor de femei. Mi-e frica ca nu mai găsesc pe una care sa stau cu ea ca sunt cam fraier, sunt timid, nu prea știu sa fac glume etc etc si e prima relație dupa mult timp si m-am cam agățat de fata asta dar m-am saturat sa ma simt asa prost când știu ca vb cu trecutul dar în același timp nici nu vreau sa o pierd. Nu știu ce sa fac, un sfat ceva, nu știu dacă cineva înțelege ce am scris și ce am vrut sa zic dar sper sa nu faceți mistouri.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i papucii, ca oricum te va parasii cand vrea ea, mai devreme sau mai tarziu tot singur ramai.

| relian a răspuns:

Fai vint tu ei, nu o lasa pe ea sa te lase.O sa vezi ca daca o lasi tu, va cauta sa vina ea dupa tine.
Din ce spui, nu esti doar timid, te exprimi si cam naspa.Adevarul este ca tu esti cu tipa asta, deci vorbesti cu ea, dar ea in acelasi timp mai vorbeste si cu fostul, iar tu ca un tantalau ce esti accepti rahaturile uneio fufe, pe baza ca nu o sa mai ai fata, ca no sa te mai vrea nici una, ba esti copac?

Dau la jalea, fai vint, spune-i fata stii ceva, daca tot vorbesti si cu fostul, du-te la ala, eu imi caut pe alt care sa stea doar cu mine, spui asta si no mai cauti, nu-i mai raspunzi.

Tu crezi de faci ce faci, ea nu te va lasa? Te va lasa oricum si daca vorbeste si daca nu vorbeste cu ala, cand crede ea ca a gasit unu cei este pe plac o sa-ti faca ea tie vint, asa ca o sa te simti si mai nas[a atunci.
E mai bine sai ndai tu papuci ei nu ea tie, asta acum, nu lasa sa treaca timp, plus ca te umileste pur si simplu, o sa ajungi sa fii lasat si umilit laughing iti dai seama o sa te simti si mai naspa, o sa ai 2 chestii ce te vor bate in cap, asa ca las-o tu, cel putin stii ca ai lasat-o tu si nu te mai lasa umilit in halu asta.

O sa apara el alta fata, asta sigur no sa stea cu tine forever, daca tear fi placut pe tine asa cit ar trebui, daca ai fi fost tu ala visat de ea, fi sigur ca nu ar mai fi vorbit cu nimeni.Tu esti pentru ea ceva acolo sa fie, sa nu stea singura, sa aiba pe cineva, pana isi gaseste ea pe cel visat, pentru ca tu esti doar asa in trecere pentru ea.

Stiou ca suna naspa, dar asta este adevaru, esti o piesa de rezerva, te va schimba cu primul aparut care o va atrage.

| Miruna333 a răspuns:

Taie raul de la radacina. Fata vorbeste cu fostul, nu e o scuza ca,, are un trecut''. Toti avem un trecut dar nu vorbim cu fostii, asta e o mare prostie, pe care tu ai accceptat-o.
Deja te-ai atasat de ea, gandeste-te cat de rau te va face sa suferi, va trece timpul, te vei atasa si mai mult si inevitabil, te va dezamagi, te va parasi cand iti va fi lumea mai draga.
Si pana acolo, te vei simti mereu prost pentru ca ea tot va continua cu fostul. Fata traieste in trecut, ea tot pe fostul il vrea, ca nici ea nu stie ce vrea, e alta treaba, insa se vad faptele

| 1onur a răspuns:

Păi spune-i Adevărul la fată ea de unde sa știelaughing)))? Ce ai pe inimă dacă nu comunici cu ea de unde să aibă habar ce simți pentru ea?

| 1onur a răspuns:

Dece nu-i spui ce te deranjeză? Dacă taci ce? Cum o să-și dea seama cei cu tine dacă nu vorbești nimic cu ea?

| 1onur a răspuns:

Omule până nai să-ți deschizi inima la acea fată pe care o iubești cu Adevărat nu așteapta minuni uite așa când tu taci și suferi... vine altul înaintea ta. Așa că lasă deoparte rușinea și nu te mai considera în toate felurile că nu ai de ce, este absolut normal sa fi Timid săte simți timid în preajam ei dacă o iubești cu Adevărat da asta nu te face mai fraier sau altceva...

Ai frica inutilă dacă ma întrebi pe mine, curaj frate spune-i la fată Adevărul... ce atâta de prostești.

| AndaAlexandra a răspuns:

Toți avem un trecut și evident ne este mai confortabil să rămânem acolo pentru că totul este familiar. Viitorul sperie pe toată lumea. Dar atunci când vrei sa faci o schimbare sau daca realizezi că nu îți este bine acolo unde ești, îți faci curaj și mergi mai departe, fara sa mai privești în urma.
Ea a ales deja. Își dorește să rămână în trecut. Tu ești cel care trebuie sa accepte decizia ei.
Fete sunt destule. Fiecare are locul lui. Nu trebuie sa te temi că nu vei găsi pe nimeni. Toate la timpul lor.