| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Vi se pare tatuatul un pacat? ...sau ma rog,ceva rau? Nu tatuaje cu demoni,dragoni,serpi sau alti bilibistroci,ceva mic, numele unei persoane dragi sau cum are un cunoscut artist de la noi pe umeri scrise cuvintele:credinta si putere.Ce parere aveti?
P.S:scuze de categorie, nu stiam la care sa o incadrez.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Mie nu mi se pare un pacat, am doua tatuaje.
Atat timp cat nu deranjez pe nimeni, si nu fac rau nimanui, nu vad de ce ar fi un pacat.

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă îți dorești atât de mult un tatuaj, mai contează cine se opune? Ei, lasă păcatele, ori părerile altora, nu uita că sunt în lume și păcate dulci. : ))

| Mayar a răspuns:

Daca esti evreu, nu poti fi ingropat intr-un cimitir evreiesc pana nu iti inlaturi tatuajul.
Daca nu esti evreu, cred ca e ok.

| stefanvladvlad a răspuns:

Da...poate fi...

| 187VLAD a răspuns:

E pacat daca vrei sa te faci popa, politist sau politician

| AndyAnonim a răspuns:

Nu mi se pare un pacat, de orice religie esti consider ca poti face ceea ce vrei

| ciprian1999 a răspuns:

Din punct de vedere ortodox este un pacat. dar depinde si unde il faci. daca il faci undeva unde nu este vazut prea des atunci big grin... Spor la treaba! big grin