| denisia09 a întrebat:

Voi cum va alegetii prieteniii/prietenele?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Prietenii? Va trebui să-i aleg cu grijă. Întotdeauna mi-am impus asta, dar am continuat să greșesc în alegeri...Pentru că de multe ori alegi cu inima, nu cu capul, cum ar trebui. Apoi suportăm consecințele și rămânem cu inima frântă.
Dar nu, nu-mi mai aleg prietenii nicicum, pe toți îi voi considera doar simple cunostințe. Cred că ajunge.

4 răspunsuri:
| alex0110 a răspuns:

Un prieten adevarat te accepta asa cum esti, te poti baza pe el oricand, e mereu sincer, te asculta atunci cand a nevoie, va fi oricand langa tine, te respecta, se bucura pentru tine, este darnic si te sustine.

| VadTot a răspuns:

Prietenii sunt ca, pasarile calatoare vin si pleaca..asa ca oricat ai incerca sa i alegi cu grija..tot te lovesc cand ti e lumea mai draga deci,?

| Alex4LighT a răspuns:

Imi place sa am prieteni care nu ma fac sa ma simt ca un strain.

| ɹαℓυ a răspuns:

Nu imi aleg prietenii.Ei vin cand te astepti mai putin.Chiar de curand am un prieten nou, despre care nu credeam ca vom ajunge vreodata asa de apropiati! Numai bine.