| BobTheCat a întrebat:

Salut!
Vouă v-au dat ignore anumiți useri? Daca da, câți? (știu că este o întrebare mai bizară laughing )
Zi frumoasă! big grin

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

si da dullcat e unul din el, cum ar zice "Haters gonna hate"

| dullcat a răspuns:

Buna.Da, vreo 60.Haters gonna hate. laughing) Multi si-au facut cont la misto si au fost suspendati oricum. Unii au prins smecheria si imi dau ignore fix in secunda cand isi fac alt cont.

| dullcat a răspuns:

Super funny...

suntserios, ironic ca tu zici de hate, cand numai asta stii sa oferi pe aici, rar vad vreun comentariu util care nu e menit sa intepe.

relian, ti-am dat ignore pentru ca esti un misogin nesimtit care compara femeile cu vacile.Doresti sa caut discutia in arhiva? Nu avem ce discuta, nu mai plange degeaba.Continua in schimb sa ma insulti, atat stii.Mai aveam pe aici un fan numarul 1 care a disparut. Observ ca i-ai luat locul, faceti cu randul.

| relian a răspuns:

Mie da, unul din ei este chiar dullcat, care se lauda pe aici ca ea ar fi cea ignorata.De fapt ea ia ignorat pe cei 60, bag mina in foc pentru asta.
Mai este si violeta, care la fel, ignora pe cine nu-i de acord cu ea.
Dullcat ma ignorat pentru ca nu am fost de acord cu ce spun ea. Daca o contrazici, deja esti trecut la ignore.

Vorbesc despre cehstii normale, nu sa o injuri, sa ii vorbesti urit.Pur si simplu, de nu esti de acord cu dullcat sau cu violeta, dar le si arati cum este corect, atunci ai ignor garantat laughing

Daca doar le spui ca nu este asa cum zic ele, dar atit, ai ceva sanse sa nu te igonre.Deci ele nu sufera sa li se si arate cum este corect, pentru ca le arati, le dovedesti ca gresesc, iar ele nu sufera sa piarda, ori sa nu fie cum spun ele.

Deci imediat cum apare careva si ele cred ca ar fi un fost user ignorat de ele, ii si ignora fara macar ca aia sa le raspunda cumva laughing

Este exact invers decat prezinta dullcat situatia ei.Multi te ignora pur si simplu ppt ca nu le place ce scrii laughing chair daca nu le scrii lor, nu stiu unia se simt ei in pozitia celor la care raspunsu face referire.

Dar astia is oamenii, trebuie intelesi toti, fiecare cit poate duce laughing nu trebuie sa ii condamnam, nu-i nimeni de vina, ca ne nastem asa, nu alege nimeni cum sa fie.Toti am vrea sa ne fi nascut frumosi, bogati, destepti.

| BobTheCat explică (pentru relian):

Si pe mine m-a ignorat Violetta recent, pe baza unui motiv stupid. Respectabila noastră doamna a răspuns la o întrebare din 2011 cu un paragraf imens, iar eu i-am spus politicos ca întrebarea aia era din 2011. Ea s-a enervat si mi-a marcat clarificarea ca fiind nefolositoare, iar eu am întrebat-o de ce. Nu a dat multe detalii, a spus doar ca nu era folositoare si ca "nu am ajutat pe nimeni". La un moment dat, m-am cam enervat si am făcut referire la răspunsurile ei adesea irelevante si nepoliticoase. Atunci s-a saturat si m-a blocat laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Vreo 40
unii fara sa interactionez cu ei.Sau din prima lor zi pe TPU
Unii au fost suspendati neliminat, deci nu se pun.
Noi sa fim sanatosi, nu?

| dullcat a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Daca aia suspendati nelimitat nu se pun, atunci lista se injumatateste. laughing Apropo, ai observat ca au mai revenit prieteni de-ai nostri?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru dullcat):

Aia,, buni'''? care, care? ca nu am fost foarte activa!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Fatamuntilor):

La mine sta treaba cam asa:
useri care i-am zadarat /enervat/provocat si atunci m-a ignorat
useri care nu i-au placut raspunsurile mele la intrebarile lor sau ale altora si m-au ignorat
useri care m-au ignorat din prima lor zi pe TPU
si useri care desi am dat raspuns de ajutor, m-au ignorat.

| StoicAnalysis a răspuns:

Am 10 aparent. 3 dintre ei inca activi. M-am contrazis cu multi useri pana acum si majoritatea nu m-au blocat pentru ca au fost destul de inteligenti incat sa nu faca o cearta din asta cu sute de mesaje si pentru ca sunt constienti ca a avea dreptate, e o chestiune relativa. Dreptatea, poate fi dezinformare atat din partea mea cat si din partea celorlalti. Si daca esti destul de inteligent incat sa clarifici asta in mesaje intr-un mod politicos, fara injurii si remarci rautacioase, nu ii dai omului ignore. pentru ca vor fi situatii in care sfatul tau poate fi fatal unuia care a cerut sfatul, si daca eu nu pot sa iti atrag atentia referitor la sfatul tau pentru ca m-ai blocat, e ca si cum mi-ai cenzura dreptul la libera exprimare.

| mODIN a răspuns:

Yup, acum am verificat, sunt 19, teoretic. Spun "teoretic" pentru ca apar doar 15 aici, deci probabil 4 din ei si-au inchis contul.

7 din ei mi-au dat ignor acum mai mult de 10 ani, deci n-as putea zice de ce. In perioada aia, ce-i drept, intram aici doar sa fac pe desteptul, deci nu-i pot invinui.

| MistarGoGu a răspuns:

9 pana in prezent! Specimene ofuscate de viata si timpuri *( 2024 )!

| simplaexsistenta a răspuns:

7. Long story short, nu am fost de acord cu ei.

| EestiSodalane a răspuns:

Intre 25 si 30 cred

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Dullcat da sfaturi destul de bune totusi.
Suntserios mai mereu da cu hate si raspunsuri la misto.
Violetta mai da si sfaturi bune, desi te jigneste si critica daca nu esti de acord cu ea.
Simpatic da sfaturi bune si utile, dupa parerea mea e printre cei mai buni useri.
MistarGoGu, un om super deschis la minte si sfaturi care desi sunt filozofice, sunt binevenite.

| suntserios a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Da sa imi prezinti si mie raspunsurile la misto si cu hate pe care le-am dat... bineinteles la intrebari serioase.

| dullcat a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Multumesc, apreciez!