| rembo90 a întrebat:

Salut.Vreau sa merg sa fac niste cursuri, dar nu stiu ce anume frizer sau bucatar, voi care credeti ca e mai buna?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Meseria de frizer o poti practica si dupa terminarea serviciului la tine acasa sau la client ca sa obtii niste foloase suplimentare.

| Doub a răspuns:

Bucatar. ^_^

| Mayar a răspuns:

Bucatar! Nu vezi ca barbatii au succes in a fi bucatari? Succes garantat.

| Mitru_Denis_1998 a răspuns:

Eu zic, ca la ora actuala, ambele sunt cautate in Romania, dar si peste hotare. Salarii sunt bune in ambele cazuri, nu prea depui prea mult efort, iar succesul vine garantat daca devii profesionist in ceea ce faci. Insa trebuie sa ai un lucru foarte important in vedere si anume, PASIUNEA. Adica daca faci o meserie care ti-a fost impusa de altii sau pui la baza "cladirii" banii, renumele si ca lumea o sa te aprecieze pentru ce ai reusit sa devii, la un moment dat "cladirea" s-ar putea darama, avand in vedere ca tu nu faci ce-ti place, insa astia doua iti suna bine sau mai stiu eu ce. happy Asa ca alege ce crezi ca te-ar face pe tine fericit si implinit. Sper ca te-am ajutat, salut.