| Aadaris a întrebat:

Salutare. Am 20 de ani si nu mi-am gasit rostul in viata. Nu stiu ce vreau sa devin, nu stiu ce vreau sa fac, NU SUNT MOTIVAT sa fac nimic. Ma simt inutil, momentan fac covrigi, dar nu stiu ce sa fac cu viata mea. Toata ziua sa auzi ca nu esti in stare de nimic ca nu gandesti ca nu intelegi innebunesti. Nici nu vreau o meserie prea grea gen in care trebuie sa fii cultivat, gen sa stii 100 de carti de 1000 de pagini fiecare. Gen doctor, avocat, contabil, mi se pare prea greu pentru mine. Ceva ce se bazeaza mai mult pe practica, gen sa zic ca invat o carte in teorie o stiu si restul practica. Nu sa stau cu geamantanul plin de carti pe care trebuie sa le stiu din cap. Multumesc #nohate, nu ma poti ajuta te faci ca nu vezi intrebarea si gata. Multumesc

3 răspunsuri:
| Cksihja a răspuns:

Te poți face fermier tot ce trebuie să faci e să cultivi pământul. Banii vin în fiecare toamnă iar dacă ești deștept vin tot timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu te faci asistent medical? Meseria asta se bazeaza pe practica, e cautata, e platita bine, e interesanta si nu trebuie sa inveti 675885 de carti ca doctorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine ai doar 20 in primul rand, uita-te in viitor nu in urma, cauta pe internet sa vezi persoane care au inceput sa faca la varsta ta, asta o sa te motiveze sa continui cand vei vedea si pe altii ca tine.
Nu trebuie sa citesti 10 carti trebuie sa stii ce ideile importante, sa le pricepi. Cand esti total pe din afara e greu sa incepi intr-un domeniu, dar se incepe incet cate un pas mic nu sari deodata la final. Cauta lista de meserii si gaseste ceva sa iti placa. Eu asa faceam pe la varsta aia, ma uitam mereu in viitor, ma informam.