| lilianaloredana5 a întrebat:

Salutare. Am nevoie de un indemn, o părere. Eu lucrez de acasa si nu reusesc sa ies in societate din cauza volumului de lucru. Doresc sa imi gasesc noi cunostinte, amici cu care sa iesim să comunicăm si nu doar virtual, cât si fizic. Cum as putea sa fac asta? Sunt cam non sociabilă

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai clar ar trebui sa îți mai reduci volumul de munca, iar dacă ești mai non sociabila (ceia ce înțeleg ca și eu sunt asa), încearcă de început măcar sa ieși singura ca să te mai recreezi, pe urma sa îți cauți rudele, cunoștitele vechi sau chiar un iubit dacă nu ai.

| Vântulalb a răspuns:

1. Ce volum de lucru nu iti permite sa iesi din casa?
Ori poate nu te descurci in meseria aia si iti ia mai mult timp decat altora?
2. Daca ai cunostinte virtuale, invita-le sa iesiti la o cafea sa vedeti daca sunteti compatibile. Apoi prieteniile se leaga treptat.

| Vântulalb a răspuns (pentru Vântulalb):

3. Fa efortul sa fii sociabila.

| anonimuIl a răspuns:

Foarte greu să faci asta că sunt foarte mulți care nu mai au prieteni și nici nu vor.

| anonimuIl a răspuns:

Ca să cunoști pe cineva pentru o relație un site de matrimoniale e cel mai bun că poți cunoaște foarte mulți.

| lilianaloredana5 explică (pentru anonimuIl):

Am soț chiar și copil. Deci nu doresc intalniri, ci doar să imi gasesc fete, cu care sa comunic. Si acest lucru nu stiu cum sa il fac. Pur si simplu scriu la cineva hai sa iesim, daca eu nu o cunosc. Decii nu merge asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ești?