| IonutSiAtat92 a întrebat:

Salutare.Astazi cu o mare bucurie si cu o mare supriza, cei de la FB s-au gandit sa-mi dezactiveze contul.Nu cunosc motiuvl dar nu cred ca il mai pot recupera.M-au pus sa verific daca sunt eu, mi-au trimis un cod pe email si cu codul de pe email sa il introduc pe fb.Problema este ca au trecut ore bune si nu am primit nimic pe mail. Apoi mi-au cerut o poza cu fata, chipul.Am facut poza si am trimis-o.Eu va intreb.Sa imi fie spart contul de Facebook sau cei de la Fb au facut asta? Mentionez ca am contul de cand a aparut aceasta aplicatie.Sunt sanse sa il recuperez? Am incercat sa-mi fac alt cont si nu ma lasa.Nu pot.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De ce nu s-ar activa din nou? Ai trimis ce ți-au cerut. Ai răbdare!
Ce ciudați mai sunt, văd că e o altă modă, acum, vor foto/ video, desi inainte ti se solicita doar o copie a unui act de identitate, ca sa faci dovada identitatii. Nu ti se dezactivează din neant, ai fost raportat de cineva, cu care probabil ai avut niste dispute in ultimul timp.
Dacă nu ai mai avut contul suspendat până acum, ori l-ai avut pentru motive minore, e imposibil să nu ti-l activeze din nou.
"Sunt sanse sa il recuperez? "
Da, sunt șanse destule! Dacă nu ai făcut spam, nu ai hărțuit, nu ai fost raportat pentru injurii si ai respectat conditiile din regulamentul lor, ai toate sansele. Și dacă ai dat datele reale, nume/prenume, data/anul nasterii (s-ar putea să ți le ceară).
Nu iti poti crea deocamdată altul, pentru că ei considera ca fiecare trebuie să detina un singur cont, nu mai multe, deci pana se hotarasc ce fac cu primul.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca daresa de email pe care o ai acum, nu este cea pe care o aveai in FB, daca ei tu-au trimis emailul si tu nu la-i primit inca.
FB nu cere poze cu fata ta, cere un act legal de identitate care sa contina si poza ta (gen: cartea de identitate sau pasaport).
Asadar, ai trimis ce nu trebuia.
Trimite ce ti se cere si ia in serios cererea lor, daca vrei sa-ti recuperezi contul.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sigur o sa il recuperezi. Nu cred ca ei au facut ceva, probabil au detectat o activitate suspecta pe contul tau. Dar sigur o sa se rezolve. Adevarul iese la iveala mereu big grin

| IonutSiAtat92 explică (pentru DoarBogdan):

Am mai avut contul restricționat de multe ori, dar niciodată pentru lucruri grave.Îmi aduc aminte ca cineva mi-a raportat pozele cu fața mea iar FB a decis sa o șteargă.Eu nu înțeleg cum analizează ei un raport.

| Marius22222222222 a răspuns:

Eu 3 conturi am facut de ieri pana azi.si am patit exact ca tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am vreo 3 conturi facute la vrajeala, cu numere de telefon expirate, sau numai cu e-mail, fara poze de profil reale, si le am de ani de zile iar nimeni nu le dezactiveaza