| marianpurdea a întrebat:

Salutare, este obligatorie spalarea lenjeriei intime cumparata de la H&M
nouă inainte de purtare? sau ii pot purta si asa de cand ii cumpar?

8 răspunsuri:
| leoVaLi a răspuns:

Recomand sa-i speli, poate i-au atins unii inainte sa-i cumperi tu.

| relian a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa speli ceva, este alegerea ta, ori recomandarea producatorului sa speli inainte de folosire, produsele. Poti folosi si asa nu patesti nimic laughing

| TimberWolf a răspuns:

Da, poate i-au purtat si alti clienti, angajatii laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este obligatoriu, dar este recomandat sa le speli, in special lenjeria intima, fiindca materialele folosite au trecut prin nenumarate maini nespalate, masini de cusut, scapate pe podeam tinute in depozite direct pe podele, apoi plimbate pe mese si masini, pana sunt cusute, ambalate si depozitate, asadar este RECOMANDAT sa le speli inainte de imbracare, fiindca pot contien chimicale dar si praf si alte impuritati.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ce zici? Normal ca trebuie spalata lenjeria inainte de purtare...

| MihaitzaItza a răspuns:

Chiar ai vrea sa porti chiloti luati direct din magazin fara sa ii speli?

| Delyae a răspuns:

Nu.

| Whitte a răspuns:

Si din alta parte, nu numai din H&M. E indicat sa fie spalata.