| cascadoryes a întrebat:

In viziunea voastră, ce inseamna citatul:,, Intr-o zi riscand, poti sa ramai fericit pentru toata viata."- Eduard Peter

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru mine, nu inseamna nimic.
Sunt riscuri care merita si mi le asum periodic, si sunt tampenii pe care nu am de ce sa le incerc, sau mai rau, sa le repet.
Lucrurile bune vin de la sine, iar unii au vazut prea multe filme.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pentru mine nu prea mult.
Initial cred ca vrea sa insemne sa risti si poate castigi ceva frumos ce te poate ajuta sau bucura pe viitor.
Dar la mine "poate" ala nu imi place.Eu risc doar daca stiu ca o sa castig sigur, daca nu stau in banca mea cu viata mea linistita.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Poate insemna multe
Sa risti si sa iti deschizi o afacere care sa prospere, castigi bani, iti imbunatatesti traiul.
Poate insemna si sa iti iei inima in dinti si sa abordezi o persoana care iti place cu riscul ca aceasta sa te respinga. Poate fi chiar sufletul pereche.

| vjr1979 a răspuns:

Mie nu imi place riscul. Adica nu pot fi fericit?