| 2Moare a întrebat:

Salutare lume.

Posed un PFA cu activitatea pe initiere natatie iar de la 1 ianuarie ar trebui sa imi mai adaug o activitate in plus pentru ca sunt si arbitru de polo pe apa.

Intrebare : care sunt pasii pe care trebuie sa ii parcurg ca sa imi adaug inca o activitate la PFA?

P.s. Am intrat pe net, am fost la Anaf, nimeni nu a putut sa ma lamureasca sau sa ma ajute.

Va multumesc frumos!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un jurist de la Camera de Comerț te poate ajuta.
Un PFA are un statut. Din câte cunosc poți să ai pe el două activități, doar că trebuie să schimbi actul constutiv, statutul, ca să fii în legalitate, după o procedură similară cu aceea parcursă la înființarea PFA.