| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.Pe 17 iunie am un examen(mai mult test) pestru admiterea la liceu, am ales latina, asia acum e cum sa invat? deoarece stiu peacolo cateva cuvinte dar pe moi nu o sa ne puna sa traduca o sa ne puna 4intrebari si sa citim un text la prima vedere.Va rog eu mult sa ma ajutati sa gasesc o cale sa invat rapid italiana(chesti de genu numere, alfabetul, lunile anului, zilele saptamanii, si cat sa inteleg ce se petrece intr-un text) de preferat linkuri sau chesti pe internet.Multumesc

1 răspuns:
| EUSIATIT a răspuns:

Ce fel de examen dai tu? la ce liceu iti trebuie latina? nu inteleg si sigur multi de aici te vor intreba