| Mihai9820 a întrebat:

Salutare prieteni.
M-am stabilit de o luna de zile in Germania,si cum sunt nou aici nu prea stiu cum stau treburile (Cum iti faci prieteni, cum inveti limba, etc...) am zis ca poate cineva care are mai multa experienta in Germania m-ar putea ajuta cu niste sfaturi.
Multumesc!

1 răspuns:
| Sl1pKnoT a răspuns:

Nu neaparat in Germania, Eu sunt de un an jumate in Suedia. Asa eram si eu la inceput, mai retras. Tu du-te la scoala, invata limba si prietenii o sa ii intalnesti pe drum, poate intalnesti si cativa romani.