| neckunoscut a întrebat:

scuzati categoria. Am si eu o problema! in urma cu cativa ani buni, adica vreo 7-8 ani, in urma purtarii hainelor de poliester mi-a aparut o iritatie in zona inghinala. M-am chinuit vreo 2 ani cu drumuri la medici si alifii si pastile pana mi-a trecut. Intre timp am incercat sa evit pe cat posibil hainele de poliester...pana acum cateva zile, cand am intrat intr-un magazin cu articole sportive. Am vrut sa imi achizitionez o pereche de pantaloni scurti. Cand am ajuns acolo mi-a atras atentia o pereche de pantaloni de la adidas. Am pus mana pe ei ...se simtea din prima ca e poliester(plastic). apoi m-am uitat si pe eticheta.Acolo scria 100% poliester. Insa m-am gandit(mai bine zis am sperat) ca fiind o marca de talie mondiala totusi nu o sa imi faca probleme ca pantalonii de 20 de lei cumparati din bazar,de pe tarabe,mai ales ca [pantalonii astia adidas au inscriptionati pe ei niste termeni din astia de te dau pe spate,gen CLIMACOOL, CLIMALITE, deja te umple de respect. Pe raft scria ca pretul pantalonilor e de 1 mil 800 in mod normal si erau 1 mil 500 la reducere (de fapt reducerea asta cred ca e pretul lor real). I-am achizitionat si am plecat cu ei acasa. Astazi am zis sa ii port pentru prima data. Din pacate s-a intamplat ceea ce nu imi doream. Dupa doar 15 minute de purtat mi-a aparut iar acea iritatie in zona inghinala. Aveti vreo ideea daca se poate face ceva ca sa pot purta acesti pantaloni fara sa mai am probleme? sau am dat acei bani degeaba pe ei?

4 răspunsuri:
| IuliiMD a răspuns:

Nu poti face nimic sa ii porti pur si simplu pielea ta nu accepta poliesterul

| lalamara a răspuns:

Se pare ca ai pielea sensibila si din pacate pantalonii aceia nu o sa ii mai poti purta..eu zic sa ii vinzi unei prietene la un pret mai ieftin daca ai dat 150 lei, vinde-i si la 100-80lei.

| cristimihailov a răspuns:

Teoretic cu ai o alergie la nivelul acela.
Ai putea sa dai pe la un doctor si sa vezi ce se intampla. Faptul ca ai purtat poliester vreme indelungata este doar o situatie favorizanta.

Mergi pe la doctor sa iti dai cu niste alifii eventual. Si, da, ai cam dat banii degeaba.

| Elvina a răspuns:

Folosesti medicametele, alifiile care te-au ajutat in trecut sa scapi de iritatie. Ai grija sa nu iti mai cumperi deloc astfel de haine, ca sa nu mai ai probleme. Bafta!