| Evolve21 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o minca intrebare.
La ce se foloseste bideul?
Adica am auzi ca se foloseste pentru spalarea in zonele intime la femeie dar eu nu stiu ce sa cred.
Cel mai concret raspuns va primi funda si daca va fi pe masura v-a mai primi si vot.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Bideul folosește la toaleta intimă, după utilizarea WC-ului. Dar e bun și pentru bărbați, nu doar pentru femei.
http://www.wikihow.com/Use-a-Bidet

PS „bidepa" e o firmă de pază.
www.bidepa.com

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Foloseste la toaleta zonei dupa ce folosesti WC-ul. Dupa cum stii, dupa scaun este necesar sa te speli in regiunea perianala (indiferent de sex), iar daca ai o baie mare e mai simplu sa o faci la bideu.

| darrio2007 a răspuns:

Si barbatii il folosesc.Te speli dupa ce faci treaba mare.De ce crezi ca sunt montate aproape unul de altul? De pe tron treci pe bideu.

| neutrino a răspuns:

Ai auzit partial bine, dar il poate folosi si barbatii.