| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Anul ăsta am terminat liceul, am luat bac ul și am decis sa plec la munca în germania.am ajuns aici,fac bani. întrebarea mea este urmatoarea:am făcut alegerea Bună ca am venit aici sau trebuia sa rămân la facultate? Mă gândeam sa învăț limba germana și sa fac aici o facultate, dar nu știu ce sa fac...sa încep studiile de la anul sau sa rămân aici la munca

3 răspunsuri:
| VreauSăIauBACul a răspuns:

Ca să vezi dacă trebuia să faci mai bine o facultate sau e mai bună decizia ta de a munci în Germania, pune-ți următoarea întrebare: Aș fi câștigat mai mulți bani dacă terminam o facultate și rămâneam în România decât câștig eu acum?

| VreauSăIauBACul a răspuns:

Dacă răspunsul este da, atunci era mai bine să faci o facultate. Dacă răspunsul este nu, atunci felicitări! laughing

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru VreauSăIauBACul):

Sa înțeleg ca am făcut o alegere buna, Mulțumesc mult! happy