| DaniTDCI a întrebat:

Salutare TPU, ce ati alege dintr-un spray cu "piper" (OC) sau unul "paralizant" (CS gas)? si de ce?

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Chiar daca nu se gaseste in tara la noi, sau nu se gaseste asa usor, spray cu piper pentru ursi. Da da! Nu rade, ala mic ai raza de atac cam 1 m 2 maxim, ala de ursi are presiune mai mare, dai pana la 4 5 metri si e si rezervorul mai mare ( cam cat o sticla de un l). Cu ala mic trebuie sa fi aproape de atacator asta implicand ca un complice al lui ala sa te imobilizeze

| LoveSleep a răspuns (pentru alex495):

Da, îl vezi pe unul că vine spre tine și îi spui să stea la cca 5 metri până îți scoți bidonul de 5l cu spray din ruxac ca mai apoi să-i zdruncini lumea.

| alex495 a răspuns (pentru LoveSleep):

Mna, e autoaparare, il scoti in zona aia de risc si il ti in geaca daca chiar nu ai timp sa scoti spray ul din ghiozdan ( il bagi unde ti sticla cu apa)

| DaniTDCI explică (pentru alex495):

Tot timpul il tin in buzunar, nu imi ia o secunda sa il scot afara happy, pana la urma am ales unul cu piper "ko jet"

6 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

Spray cu piper, pentru ca irita mult mai mult ochii si criminalul devine dezorientat, neputandu-si deschide ochii.

| P3d1a a răspuns:

Pistol cu gloante de cauciuc.

Exista permis pentru asa ceva deci nu trebuie sa dai explicatii de ce il ai la tine. In plus, majoritatea care decid sa care spray la ei il folosesc in prostie.

| BaiatujmekhBazatBrocuraj a răspuns:

Aleg Smoke Grenade depe csgo