| Nocturne0 a întrebat:

dau funda si voturi, va rog sa ma ajutati
am niste intrebari legate de aparatul dentar...
eu trebuie sa imi pun aparat dentar si cunosc persoane care au purtat aparat dentar si acum au maxilarele proemininte.Pe de alta parte verisoara mea a purtat prin facultat aparat dentar si acum are un zambet superb. Spuneti si voi niste pareri!

alta problema este legata de aspect. Arata destul de rau...cat de mult conteaza acest factor in relatia cu cei din jur? (cu alte persoane, nu neaparat in relatia cu o fata).

Si ultimele...cat de deranjant e? iti pune piedici la vorbit? chiar daca suna ciudat, din cauza lui se poate intampla sa "vorbesti cu precipitatii" laughing? Si inca una ciudata, se poate agata limba sa zicem de aparat? sau daca te saruti cu o fata sa existe anumite probleme sau incidente neplacute?

Multumesc de ajutor...doresc sa specific ca sunt in clasa a 9-a si in cazul in care credeti ca momentul perfect sa imi pun aparat dentar este mai in colo spuneti-mi.

1 răspuns:
| IngerAlb a răspuns:

Pai si eu am purtat aparat dentar.La inceput ai un pic de discomfort la vorbire, dar te obisnuiesti treptat, si nu se agata.In relatie cu cei din jur.Atat timp cat tu ai prieteni buni sau chiar foarte buni, nu vad o problema de ce te-ar respinge.