| NightmareMoon59 a întrebat:

Dintre Galactus(Marvel) si Unicron(Transformers) amandoi fiind devoratori de planete, vreau sa stiu care castiga intr-o lupta 1 vs 1.
Eu zic ca Unicron,acesta este la fel de mare ca Galactus in modulul planeta, in modul robot este de 2 ori cat el.
Vreau sa aud si parerile voastre, spuneti care castiga?
Dau funda celui care da un raspuns convingator si foarte explicit.

4 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Unicron e unul din cei doi zei care au creat universul Transformers.Plus ca exista mai multe realitati si in fiecare realitate exista cate un Unicron sau ceva de genu'. Celalalt zeu e Primus si mi se pare ca intr-una din realitati Unicron a reusit sa-l invinga pe Primus si acum calatoreste prin celelalte realitati ca sa omoare pe ceilalti Unicroni si Primusi.Singura slabiciune a lu' Unicron e Primus.De asemenea, Unicron are senzori care se intind pe ani lumina deci l-ar simti pe Glactus si probabil l-ar arunca in aer cu ceva raza laser distrugatoare de realitati.

| NightmareMoon59 explică (pentru Sociopat):

In Transformers Energon,Unicron are doua personalitati,una buna, si una rea, galvatron si optimus au fost amandoi posedati de unicron(automat devenind colosali), luptanduse intre ei, deci s-a observat cele doua personalitati se luptau prin ei doi.

| NightmareMoon59 explică (pentru Sociopat):

Dupa cum zici tu, il va simti pe Galactus, dar Galactus este intr-un fel o entitate facuta din vapori de praf cu gravitatie imensa.
Iin filmul Cei patru fantastici, Galactus a rupt cercul de asteroizi al lui Saturn
Imagineazati ce daune iar provoca lui Unicron